Drewniana podbitka dachowa

– Wrocław

Podbitka dachowa jest bardzo ważnym elementem dachu, który powinien nie tylko wyglądać estetycznie z każdej strony, ale także spełniać określone funkcje. Najczęściej podbitka dachowa wykorzystywana jest przed malowaniem elewacji domu, w trakcie prac budowlanych na dachu. Może być ona założona przed instalacją rynien, a także gdy cały system rynnowy został już zamontowany.

Zastosowanie i zalety podbitki drewnianej

Wiele elementów konstrukcyjnych dachu narażonych jest na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. W celu ich zabezpieczenia wykorzystuje się drewnianą podbitkę dachową. Pełni ona rolę izolacyjną poprzez ograniczenie dostępu powietrza do styku okapu dachu z murem. Ponadto stanowi estetyczne wykończenie okapu i przeciwdziała niszczeniu dachu.

Wielu fachowców zaleca montaż podbitki dachowej, mimo iż nie jest to konieczne. Jest ona lekka i prosta w montażu, nie wymaga częstego konserwowania ani utrwalania. Impregnację można wykonywać raz na kilka lat. Dodatkowo podbitka drewniana pełni funkcję ochronną i izolacyjną, która zabezpiecza mury przed insektami i chroni dom przed utratą ciepła.

Drewniana podbitka dachowa
przygotowywanie podbitki

Jakie drewno wybrać na podbitkę dachową?

Do wykończenia podbitki dachowej najczęściej stosowane są deski profilowane, gdyż posiadają one łączenie na pióro- wpust. Na rynku można spotkać się z wieloma gatunkami drewna, które stosuje się do podbitki dachowej. Wśród nich wyróżnia się sosnę, cedr kanadyjski oraz modrzew syberyjski. Jednak najbardziej popularną i wykorzystywanym drewnem do podbitki drewnianej jest świerk skandynawski. Ogromnym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się deski malowane fabrycznie. W naszej firmie oferujemy drewnianą podbitkę dachową w stanie surowym oraz fabrycznie malowaną.

Podbitka drewniana w ofercie firmy DrewnoHurt

W naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres podbitek dachowych do wykończenia Twojego dachu. Wśród nich oferujemy:

Faseprofil - podbitka dachowa;

Softline- podbitka dachowa;

STS- świerkowa podbitka dachowa;

STV - świerkowa lub sosnowa podbitka dachowa;

Oferowana przez nas drewniana podbitka dachowa doskonale sprawdza się jako estetyczne i funkcjonalne wykończenie przestrzeni między dachem a elewacją. W ofercie posiadamy podbitkę wykonaną z modrzewia syberyjskiego, a także ze świerka skandynawskiego. Na naszym magazynie zawsze mamy podbitkę w dwóch wzorach, grubości od 12mm do 19mm, w kilku długościach deski. Oferujemy foliowaną, wysokiej jakości podbitkę w klasie AB, jak i tańszą podbitkę w klasie C.