Montaż podbitek dachowych

– Wrocław

podbitka dachowa

Montaż podbitki dachowej z PVC to stosunkowo proste zdanie. Jednak firma DrewnoHurt oferuje montaż podbitki z drewna co wymaga specjalnego przygotowania praktycznego i dużego doświadczenia. Podbitka dachowa nie jest wymagana i zależy tylko od decyzji klienta. Jednak brak zabezpieczenia okapu domu grozi uszkodzeniem jego elementów.

Podbitka dachowa to dodatkowy punkt w budżecie. Jeśli jednak podczas budowy domu nie planujesz jej montażu, musisz pomyśleć o innym wykończeniu dachu i zabezpieczeniu go np. przed deszczem. Sposobów na pokrycie więźby dachowej jest wiele. Odsłonięta konstrukcja stwarza ryzyko zniszczenia elewacji lub części dachu.

DrewnoHurt
– montaż podbitki dachowej krok po kroku

Montaż drewnianej podbitki dachowej polega na zakładaniu sezonowego i impregnowanego drewna modrzewiowego, sosnowego lub świerkowego. Przed montażem drewna impregnujemy je specjalnym impregnatem i lakierujemy środkami wodoodpornymi, dzięki temu deski nie wchłaniają wody.

W naszej firmie oferujemy dwa sposoby na zakładanie podbitki dachowej. Wśród nich wyróżniamy:

  • montaż do krokwi – elementy układane są równolegle do połaci dachu oraz przybijane równolegle do krokwi (jedna przy desce okapowej, druga przy ścianie elewacyjnej)
  • montaż do stelażu z łat – występują one o przekroju 3 cm x 4 cm lub 4 cm x 5 cm. Metoda ta wykorzystywana jest w przypadku układania podbitki prostopadle do ściany elewacyjnej. Drewno na łaty jest sezonowane i impregnowane środkami owado- i grzybobójczymi.
podbitka dachowa