Łaty dachowe

– Wrocław

Drewniane łaty dachowe to podstawowe elementy konstrukcyjne dachu. Stosowane są najczęściej w przypadku dachu spadowego i odpowiednio dobierane do zaleceń producentów pokryć dachowych oraz kąta nachylenia połaci dachu.

Łaty to drewniane listwy o prostokątnym lub kwadratowym przekroju. Są one oparciem dla pokrycia dachowego. W zależności od wielkości pokrycia dachowego łaty układa się w odpowiedniej gęstości.

łaty na dachu

Łaty dachowe wykorzystywane są także do tworzenia konstrukcji nośnych. Jednak z uwagi na specyfikację oraz wytrzymałość materiału nie zaleca się wykorzystywania łat do tworzenia stropów o dużych obciążeniach. Najczęściej wykorzystywane są także do budowy więźby dachowej. Wiele konstrukcji ogrodowych również budowane jest z drewnianych łat.

Wymiary łat dachowych

Podczas budowy domu należy szczególną uwagę zwrócić na wykonanie dachu. Można to osiągnąć dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów budowlanych takich jak łady dachowe. Dodatkowo należy wybrać produkty, które zapewniają trwałość montażu montażu i dachu. Użycie równych i odpowiednio zaimpregnowanych łat gwarantuje dachowi stabilność i długowieczność.

Produkujemy łaty z drewna iglastego o jednakowej długości na specjalnych trakach, które pozwalają uniknąć falowania grubości materiału. Dodatkowo są one impregnowane certyfikowanymi antyseptykami. Łaty pakowane są w wiązki po 6 szt. (przekrój 40x 60mm) i 10 szt. (przekrój 25x 50 mm.) lub luzem na przekładkach.

Oferujemy łaty sosnowe i świerkowe
o długościach:

  • 40x 60mm- dł. 3m; 3,5m; 4m; 5m;
  • 25x 50mm- dł. 3m; 4m; 4,5m; 5m.
więźba na dachu

Łaty dachowe w firmie DrewnoHurt z Wrocławia

By mogli Państwo stworzyć solidną konstrukcję budowlaną, proponujemy najwyższej jakości łaty dachowe. W naszym zakładzie komponenty te są wytwarzane przy wykorzystaniu drewna iglastego o jednakowej długości na specjalnych trakach i impregnowane specjalnymi środkami.