Sauna Drewniana
- drewno saunowe i akcesoria

– Wrocław

Warunki panujące w saunie są dość specyficzne, dlatego tak ważne jest wybranie drewna najwyższej jakości. Pochodzenie drewna też ma bardzo duże znaczenie, gdyż każde zachowuje się inaczej w zależności od osiągniętej temperatury. Takie warunki sprawiają, że drewno saunowe musi posiadać odpowiednią strukturę- musi być czyste i gładkie. Oferowane przez nas drewno saunowe przystosowane jest do budowy takich elementów sauny jak:

Konstrukcja
pomieszczenia

Ściany

Drzwi

Sufit

Ławki

Oferujemy drewno do budowy sauny najwyższej jakości. Dzięki temu gwarantujemy, że podczas korzystania z sauny nie dojdzie do poparzeń. W trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych klientów dbamy, aby oferowane przez nas drewno było odpowiednio przygotowane i dostosowane do tworzenia odpowiednich konstrukcji, wyposażenia oraz dodatków.

Drewno saunowe w ofercie firmy DrewnoHurt

Oferujemy następujące drewno na sauny:

Deska z cedru kanadyjskiego

Deska z cedru kanadyjskiego:

Wymiary 11x94mm

Profil Softline

klasa AB

Deska ta idealnie nadaje się do obudowy ścian i sufitów w saunie- produkt dla wymagających klientów:) Cedr charakteryzuje się dużą gamą kolorów i różnorodnym układem słojów. Poza intensywnym zapachem, najważniejsza jest oczywiście doskonała izolacja termiczna.

Deska z jodły kanadyjskiej

Deska z jodły kanadyjskiej:

Profil Softline
Wymiary 12,5mm x 96mm

W sprzedaży posiadamy deskę wykonaną z jodły kanadyjskiej, hemlok

Proponowany produkt idealnie nadaje się do zastosowania na ściany i sufity sauny. Wysokiej klasy boazeria do sauny- prasowana, odżywiczona, gładka powierzchnia listwy, równy rysunek słojów, na długim ozdobnym piórze. Jeden z najtwardszych gatunków iglastych na świecie.

Deska ze świerku skandynawskiego

Deska ze świerku skandynawskiego:

Profil Softline
Wymiary 12,5mm x 96mm

W sprzedaży posiadamy deskę wykonaną ze świerku skandynawskiego.

Proponowany produkt idealnie nadaje się do zastosowania na ściany i sufity sauny. Wysokiej klasy boazeria do sauny- prasowana, odżywiczona, na długim ozdobnym piórze. Drewno charakteryzuje się dużą gęstością i małymi przyrostami rocznymi.

Oferujemy drewno saunowe z deski z cedru kanadyjskiego, osiki, samba abachi, jodły kanadyjskiej i świerku kanadyjskiego. Proponowane przez nas deski idealnie nadają się na ściany i sufity czy ławkę w saunie.

Deska na ławkę samba abachi

Deska na ławkę samba abachi:

Klasa A
Wymiary 22x80mm

W sprzedaży posiadamy deskę wykonaną drewna ABACHI (SAMBA). Deska ta idealnie nadaje się do budowy ławek w saunie. Specjalistyczny produkt!

Drewno kremowo-żółte z często występującymi „lusterkami” błyszczu. Strefy przyrostów nieregularne, dobrze widoczne.

Drewno Abachi jest miękkie, bardzo lekkie, giętkie i elastyczne. Posiada bardzo małą zdolność przewodzenia ciepła. Zapachem nie wyróżnia się.

Ze względu na swoje właściwości związane z niskim przewodnictwem cieplnym, stosowane w budowie saun – na elementy siedzisk i oparć (tzw. „zimne drewno”).

Deska na ławkę w saunie z osiki

Deska na ławkę w saunie z osiki:

Klasa A
Wymiary 22x80mm

W sprzedaży posiadamy deskę wykonaną z osiki białej. Deska ta idealnie nadaje się do budowy ławek w saunie. Specjalistyczny produkt!

Drewno osikowe idealnie nadaje się do wykorzystania w saunach ze względu na jego niską gęstość co czyni ją materiałem nie nagrzewającym się. Jest bardzo jednorodne, praktycznie rzecz biorąc bez widocznych przyrostów rocznych. Barwa całego przekroju jest prawie biała i jednorodna.