Tarcica budowlana
i konstrukcyjna

– Wrocław

W składzie drewna DrewnoHurt koło Wrocławia znajdziesz szeroki wybór tarcicy budowlanej i konstrukcyjnej. W ofercie posiadamy tarcicę obrzynaną i nieobrzynaną (ostrokrawężną i blokowo ciętą, o obrobionych dwóch powierzchniach lub czterech płaszczyznach i krawędziach czoła).

Ze względu na stopień obróbki tarcicy posiadamy dwa rodzaje:

  • tarcicę obrzynaną – o obrobionych krawędziach czoła i płaszczyznach;
  • tarcicę nieobrzynaną – o obrobionych dwóch powierzchniach równoległych, krawędziach bocznych bez obróbki, która otrzymywana jest przez jednokrotne przetarcie na piłach tartacznych.

Tarcica i jej wykorzystanie

Tarcica znajduje szerokie zastosowanie w trakcie wielu rodzajów przedsięwzięć budowlanych. Zaletami tarcicy są jej właściwości termiczne, dzięki którym materiał ten jest odporny na wysokie temperatury. Drewno wysycha i staje się jeszcze mocniejsze w przeciwieństwie do stali, która rozszerza się pod wpływem ciepła. Dlatego też tarcica wykorzystywana jest głównie jako element konstrukcyjny, który gwarantuje dużą wytrzymałość. Z tarcicy tworzy się belki konstrukcyjne oraz krawędziaki, które utrzymują obciążenia dachu.

Bardzo często tarcica wykorzystywana jest także w przemyśle podłogowym i meblowym oraz jako materiał do produkcji elementów ozdobnych, okien i drzwi. Tarcica gorszej klasy wykorzystywana jest w przemyśle papierniczym.

Jeśli interesuje Cię kupno tarcicy, skontaktuj się z firmą DrewnoHurt z okolic Wrocławia, Specjaliści szybko i profesjonalnie pomogą Ci wybrać odpowiedni rodzaj materiału do Twoich potrzeb.

tarcica budowlana

Tarcica w DrewnoHurcie

Oferujemy Państwu tarcicę obrzynaną (ostrokrawężną):

  • grubość: 25 mm – 50 mm;
  • szerokość: 100 – 200 mm;
  • długość: 3000 mm, 4000 mm, 5000 mm

Tarcica jest przez naszą firmę dostarczana na terenie całego regionu, jakim jest Województwo Dolnośląskiej.