Montaż tarasów

– Wrocław

Jesteśmy firmą, która od lat zajmuje się kompleksowym montażem tarasów. Działamy nie tylko na terenie Wrocławia i okolicznych miejscowości, ale także na terenie całego Województwa Dolnośląskiego. Lata doświadczeń pozwoliły nam wykonać montaż wielu tarasów, dzięki czemu mamy wielu zadowolonych klientów, którzy polecają nasze usługi swoim przyjaciołom i rodzinie.

W naszej ofercie znajdziesz kompleksowe układanie desek tarasowych:

  • na gruncie;
  • na wylewce betonowej.

Dokładamy wszelkich starań, aby wizja i projekt naszego klienta został wykonany perfekcyjnie. Każde zlecenie wykonujemy z najwyższą starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły.

montaż tarasu

Montaż tarasów drewnianych
– jak to robimy

W ciągu lat zmienia się moda także na wystrój ogrodu. Coraz więcej osób decyduje się na montaż tarasu, balkonu lub patio. Wielu klientów decyduje się na wybór naturalnego drewna, gdyż jest to bardziej ekologiczne, a przez lata zmienia on barwę, pokrywa się szaro- srebrzystym nalotem, ale wymaga także odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji co najmniej 2 razy w roku.

Przy budowie tarasu drewnianego bardzo ważnym elementem jest konstrukcja nośna tarasu. W przypadku tarasów budowanych na gruncie cały montaż odbywa się w dwóch etapach, czyli przygotowanie podbudowy pod taras oraz montaż desek tarasowych. Między poszczególnymi etapami wymagana jest około 2 tygodniowa przerwa ze względu na zmieniające się ciągle warunki atmosferyczne.

Ostatnim etapem wykonywanych przez nas prac jest montaż desek tarasowych montowanych za pomocą wkrętów Spax., które montujemy od góry deski. Po zamontowaniu wszystkich elementów tarasu konieczne jest dokładne odkurzenie, umycie oraz zaolejowanie desek przeznaczonym do tego impregnatem, który pozwoli zachować piękny wygląd desek przez wiele lat.

wbijanie gwoździ gwozdziarką

Montaż tarasów kompozytowych tylko z najlepszych materiałów

Tarasy kompozytowe nie wymagają tak dużej i częstej pielęgnacji jak drewniane. Z roku na rok pojawia się coraz większa liczba ich zwolenników. Sposób przygotowania konstrukcji nośnej jest bardzo podobny jak w przypadku drewnianych tarasów i większość prac wygląda tak samo. Po odpowiednim przygotowaniu terenu i wypoziomowaniu przystępujemy do montażu desek kompozytowych.

Podczas montażu desek kompozytowych zwracamy szczególną uwagę na kierunek szczotkowania deski. Ułożenie ich w jednym kierunku jest bardzo ważne, gdyż dzięki temu struktura tarasu będzie bardziej jednolita. Istnieje kilka różnych rodzajów wykończenia tarasu z desek kompozytowych: zaślepki w kolorze desek tarasowych, listwą PCV lub za pomocą aluminiowej listwy typu „F”. Jednak każdy rodzaj wykończenia nadaje tarasowi nowoczesnego i eleganckiego wyglądu.

Jeśli zastanawiasz się nad montażem desek tarasowych na swoim tarasie, wybierz jedną z proponowanych przez nas opcji: deski drewniane lub kompozytowe. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy do wykonania zlecenia, skorzystaj z oferty naszej firmy DrewnoHurt z Wrocławia.

taras drewniany przy domu