Więźba dachowa

– Wrocław

Więźba dachowa oraz tarcica wymiarowa to podstawowe elementy, które wchodzą w skład konstrukcji dachu. W firmie DrewnoHurt oferujemy wykonanie więźby dachowej zgodnie z indywidualnym projektem klienta. Nasze prace dostosowane są do dostarczonego projektu oraz specyfikacji. Zlecenia realizujemy dla klientów na terenie całego Województwa Dolnośląskiego.

Więźba dachowa to drewniany stelaż (szkielet) dachu, który przenosi obciążenia pokrycia dachowego (ciężar własny, wiatr, śnieg) na konstrukcję ścian nośnych budynku. Siła przekazywana jest między poszczególnymi elementami za pomocą złącza ciesielskiego.

 

 

Rodzaje więźby dachowej

Podstawowymi elementami więźby są wiązary dachowe. Wyróżniam wśród nich między innymi wiązary:

  • krokwiowe;
  • jętkowe;
  • płatwiowo- kleszczowe;
  • wieszarowe

Najbardziej popularnym i podstawowym rodzajem więźby dachowej jest wiązar krokwiowy. Jednak często wykonujemy także wiązar jętkowy, który składa się z krokwi wiązarowych.

Klasyczna więźba dachowa

Ten rodzaj więźby dachowej wykonywany jest z drewna mokrego, które w bardzo krótkim czasie poddawane jest całemu procesowi produkcyjnemu. Jest on najczęściej stosowanym materiałem konstrukcyjnym w Polsce, ze względu na niską cenę więźby.

Więźba suszona i strugana

Więźba suszona i strugana produkowana jest z drewna suszonego komorowo. Następnie jest ono strugane i łączone ze sobą w specjalne mikrowczepy (lub klejone warstwowo metodą BSH). Ten rodzaj więźby dachowej można pozostawić bez dodatkowej impregnacji środkami chemicznymi.

Wycenę więźby dachowej dokonujemy na podstawie projektu lub zestawienia drewna. Termin realizacji zamówień zależy od stopnia trudności wykonania poszczególnych elementów takich jak długość czy przekrój. Przeciętny okres oczekiwania na wykonanie więźby dachowej w firmie DrewnoHurt wynosi około 2 tygodni.
W naszym asortymencie znajduje się m. in. więźba dachowa. Wykonujemy ją na indywidualne życzenie Klientów, według dostarczonego zestawienia więźby oraz specyfikacji. Zamówienia realizujemy w przeciągu ok. 2 tygodni. Więźba produkowana jest wg określonych wymogów: może być to drewno mokre, suszone, impregnowane czy dodatkowo heblowane. Oczywiście polecamy również zastosowanie konstrukcji z drewna KVH czy BSH! Na oferowane produkty możemy przedstawić certyfikaty.