Deski tarasowe na tarasy drewniane

 

Nowoczesne tarasy drewniane są coraz chętniej budowane przy ogrodach i domach. Można je tworzyć zarówno jako niezależne, wolnostojące konstrukcje, jak również na wylewce z betonu czy innym stabilnym podłożu. Do tego celu są używane deski tarasowe, które w naszym składzie we Wrocławiu znajdą Państwo w szerokiej gamie długości, szerokości oraz grubości. Chociaż siedziba naszej firmy mieści się w Żernikach Wrocławskich (dolnośląskie), to rzeczywisty obszar naszej działalności stanowi cała Polska. Oznacza to, że deski na taras dostarczamy Klientom na terenie całego kraju.

 

deska tarasowa modrzew deska tarasowa sosna

Dlaczego warto wybrać drewniane deski tarasowe?

Deska tarasowa to doskonały, naturalny produkt. Drewno czyni otoczenie przytulnym. Jest materiałem w 100% ekologicznym i odnawialnym, co w dzisiejszych czasach, gdy zmagamy się z kończącymi się surowcami Ziemi jest czynnikiem nie bez znaczenia. Drewno jako okładzina tarasu dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła daje przyjemne odczucie dla stóp. Nadaje prostego ale eleganckiego wyglądu. Naturalny odcień drewna zastosowanego na taras drewniany można pogłębić lub całkowicie zmienić stosując oleje.

Deski tarasowe mogą być wykonane z sosny lub modrzewia syberyjskiego. Powierzchnie są wykończone na gładko albo maja drobne lub grube ryfle (nacięcia), które zapobiegają poślizgowi na mokrej nawierzchni. Deski sosnowe ryflowane maja szczególne zastosowanie na tarasach odkrytych, przy obrzeżach basenów gdzie woda może powodować poślizg.

Tarasy wykonane są z drewna, które po obróbce w tartaku jest sortowane, suszone w komorach suszarniczych, docinane na długości, strugane z 4 stron po czym pakowane w rękawy foliowe a te z kolei w jednorazowe palety. Całość zabezpieczana jest folią, która ma za zadanie ochronę desek sosnowych przez zabrudzeniem i zamakaniem.

Charakterystyka drewna sosna. Deski sosnowe posiadają sęki różnej wielkości dobrze osadzone, kolor drewna od biało żółtego do jasnego brązu. Najpopularniejszy gatunek drewna iglastego w Polsce.

Charakterystyka drewna modrzew syberyjski: kolor wpadający w pomarańcz i czerwień, z upływem lat pokrywa się patyną, Rośnie w srogim klimacie Syberii przez co ma bardzo małe roczne przyrosty i dużą gęstość, małe sęki, najbardziej trwały z wszystkich drzew iglastych, bardzo duża naturalna odporność na warunki atmosferyczne i promienie UV.

Polecamy również dla majsterkowiczów i profesjonalistów oleje do wykańczania powierzchni, legary, łaty i inne elementy konstrukcyjne oraz śruby i kotwy do mocowania. Uwaga - posiadamy w ofercie specjalne systemy umożliwiające niewidoczne mocowania desek do legarów.

Tarasowa deska, niezależnie od tego, czy została wyprodukowana z takiego gatunku drewna, jak modrzew czy sosna, idealnie nadaje się do stosowania:

deska tarasowa gr szer długość pakowanie jm
Modrzew syberyjski 23 140 3000/4000 paczka 4 paleta 160 szt m2
Modrzew syberyjski 27 140 3000/4000 paczka 4 paleta 128 szt m2
Sosna 28 146 3000/4000 paczka 4 paleta 180 szt m2

Tarasowa deska, niezależnie od tego, czy została wyprodukowana z takiego gatunku drewna, jak modrzew czy sosna, idealnie nadaje się do stosowania:

  • na tarasach, altanach, schodach, obrzeżach basenów
  • Układanie na legarach

Opis:

  • Wilgotność 16% +-2%
  • Produkowane wg Norm EN 14915 i 14342
  • Posiadają znak bezpieczeństwa CE
  • Produkowane z sosny lub modrzewia syberyjskiego
  • Powierzchnia użytkowa ryflowana lub gładka

Produkty